آخرین ویدیو

مرکزعدلی وقضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات ومواد مخدرچیست؟

دیگر ویدیو ها

در باره ما

CJTF Building

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر بمنظور به محاکمه کشانیدن آنانیکه در جرایم مسکرات و مواد مخدر ذیدخل هستند در سال ۱۳۸۴ به اساس استراتیژی ملی کنترول مواد مخدر و قانون مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر توسط جمهوری اسلامی افغانستان اساس گذاشته شده است…

ادامه مطلب

مشاور امنیت ملی افغانستان: روسیه متحد کلیدی افغانستان در مبارزه با تروریسم است

2017-03-18 Mohammad Hanif Atmar

 

حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان، در دیدار با همتای روسی خود در مسکو، روسیه را یک متحد مهم و کلیدی در امر مبارزه با تروریسم و کمک به افزایش توانمندی ارتش افغانستان خوانده است.

در خبرنامه‌ای که دفتر شورای امنیت ملی افغانستان درباره این دیدار منتشر کرده، آمده است که در دیدار دیروز جمعه، روی مبارزه با تروریسم، روند صلح افغانستان، قاچاق مواد مخدر و توسعه روابط اقتصادی و بازرگانی میان این دو کشور تبادل نظر صورت گرفته است.

نیکلای پتروشوف، مشاور امنیت ملی روسیه، تأکید کرده که تماس این کشور با گروه طالبان به منظور تشویق این گروه برای پیوستن به روند صلح افغانستان تحت رهبری دولت افغانستان است.

پیشتر وزارت خارجه روسیه در باره نگرانی‌های اخیر مبنی بر حمایت این کشور از گروه طالبان واکنش نشان داده و گفته بود که هدف از تماس دولت روسیه با طالبان "مشروعیت" بخشیدن به این گروه نیست بلکه فقط به منظور تأمین امنیت اتباع روسیه و روند صلح افغانستان است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیز روز پنجشنبه  در نشستی با سفرای خارجی در کاخ کرملین که در آن عبدالقیوم کوچی، سفیر جدید افغانستان نیز حضور داشت، بر اراده مسکو برای توسعه روابط و همکاری‌ها با کابل تأکید کرد.

آقای پوتین همچنین تصریح کرده که روسیه کمک‌های خود را به افغانستان به عنوان شریک و همسایه ادامه می‌دهد.

بی بی سی